013W świecie sportu naszej parafii w sposób nie wątpliwy króluje piłka nożna i jej zawodnicy. Nasi młodzi sportowcy w sposób niekwestionowany w ostatnim czasie, rozmyli stereotypowe myślenie na temat „drętwych ministrantów", którzy tylko i wyłącznie siedzą w kościelnych ławkach i nie mają innych zainteresowań. Młodzi, ambitni chłopcy, którzy mają pasję – piłkę nożną, chcą nie tylko grać w szkolnych drużynach, ale dzielą się umiejętnościami w parafialnej drużynie. Może niektórych to zdziwi, mnie akurat nie – tych młodych chłopaków nikt nie musiał zmuszać aby grali w „kościelnej lidze". Ludzie próbują sobie nawzajem wmawiać, że życie blisko Pana Boga i kościoła, to jedna wielka nuda. Są tu przecież same zakazy, nakazy, zero przyjemności. Natomiast nasi chłopcy pokazali, że jest zupełnie inaczej. Piłkarze z naszej parafii przez cały rok uczestniczyli w turniejach ministranckich. Ich celem i jednocześnie jednym z marzeń było zagranie na mistrzostwach Polski w piłce halowej. Całoroczna, ciężka praca nie poszła na marne, przyniosła oczekiwane owoce w postaci udziału w owych Mistrzostwach, które odbyły się w Radomiu w dniach 01.05.2013r. – 02.05.2013r. Dnia 30.04 wyruszyliśmy w podróż do miejsca docelowego, oprócz zawodników i opiekuna – ks. Sebastiana, razem wybrali się wierni kibice, którzy na miejscu wywołali entuzjazm w drużynach przeciwnych. Pierwszego dnia rozgrywek (1.05) rano udaliśmy się na Mszą Świętą do pobliskiej Katedry. Tu po zakończonej Eucharystii wszyscy ministranci uzyskali błogosławieństwo, którego udzielił ks. biskup Henryk Tomasik, następnie udali się na wyznaczone wcześniej hale sportowe. Niestety, okazało się, że nasze drużyny, również rozgrywają swoje mecze w dwóch różnych miejscach. Z tego powodu postanowiliśmy się rozdzielić. Ks. Sebastian wspierał dzielnie naszych gimnazjalistów, dziewczyny i reszta kibiców wspierała naszą starszą drużynę. Od pierwszych chwil rozpoczęcia rozgrywek, strefa kibica działała nienagannie. Każdy mecz wywoływał tyle emocji, że nie da się opisać. Każdy trzymał w kciuki i bacznie obserwował w jakim położeniu znajduje się piłka. Pomimo, że nasze drużyny mecze grupowe rozgrywały w różnych miejscach miasta Radom, jednak cały czas każdy był informowany o bieżącej sytuacji naszych drużyn. Pierwszego dnia, żaden z naszych zespołów nie poniósł ani jednej porażki. Były praktycznie same wygrane, gdzieś w między czasie „zaplątało się" kilka remisów. Rozgrywki grupowe zakończyły się zdobyciem pierwszego miejsca przez gimnazjalistów i drugiego przez licealistów. Dzięki temu dostaliśmy możliwość zawalczenia o pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski. Gdy po meczach pełnych wrażeń, wszyscy się spotkaliśmy, nie mogliśmy „wyjść z zachwytu", z tak fantastycznej sytuacji. Tego dnia po odpoczynku, lekkiej pomocy medycznej udaliśmy się jeszcze tylko na „galę sportu", podczas której organizatorzy przygotowali różnego rodzaju rozrywki. Drugi dzień rozgrywek rozpoczął się tak samo jak poprzedni. Nasi gimnazjaliści grali swój mecz jako jedna z pierwszych drużyn. Niestety, pierwszy z meczy zakończył się porażką 0:1 co spowodowało niemożność walki o miejsce na podium, a umożliwiło walkę o zdobycie miejsc od 9 do 16 podobna sytuacja dotyczyła licealistów. Rozgrywki tego dnia zakończyły się z następującymi wynikami: gimnazjum miejsce 9, licealiści miejsce 13. Wiele osób wątpiło wcześniej w umiejętności naszych zawodników. My jednak wiedzieliśmy co nasi koledzy potrafią, a oni przez te dwa dni pokazali swoją klasę. Jak widzimy pasja chłopaków i ich determinacja w zdobywaniu jak najlepszych wyników jest wielka. Dziękujemy wszystkim sponsorom i tym, którzy są zaangażowani w pracę z naszymi zawodnikami. I oczywiście największe podziękowania chłopakom, dzięki którym mogliśmy przeżywać te emocje i uczestniczyć w Mistrzostwach Polski „KnC" w Piłce Halowej. Paula Lach

 

zdjęcia w naszej galerii

Porządek Mszy Świętych

Niedziela

godz. 7.00, 9.00, 11.00,

12.30 -Msza św. dla dzieci

18.00

Dzień powszedni

godz. 7.00, 18.00

Dzień świąteczny

godz. 9.00, 18.00


DPS w Zaściankach 

Niedziela - godz.14.00

DPS w Bobrowej

Sobota - godz. 14.00

liturgia

Galeria zdjęć

 

dzieciboga

 

charbel1

 

 

garnek


Parafia Krzyża Świętego, 15-522 Grabówka, ul. Białostocka 76, tel.85-741-81-69   Konto bankowe parafii, Bank Spółdzielczy - 97 8060 0004 0841 8092 2000 0010