013W świecie sportu naszej parafii w sposób nie wątpliwy króluje piłka nożna i jej zawodnicy. Nasi młodzi sportowcy w sposób niekwestionowany w ostatnim czasie, rozmyli stereotypowe myślenie na temat „drętwych ministrantów", którzy tylko i wyłącznie siedzą w kościelnych ławkach i nie mają innych zainteresowań. Młodzi, ambitni chłopcy, którzy mają pasję – piłkę nożną, chcą nie tylko grać w szkolnych drużynach, ale dzielą się umiejętnościami w parafialnej drużynie. Może niektórych to zdziwi, mnie akurat nie – tych młodych chłopaków nikt nie musiał zmuszać aby grali w „kościelnej lidze". Ludzie próbują sobie nawzajem wmawiać, że życie blisko Pana Boga i kościoła, to jedna wielka nuda. Są tu przecież same zakazy, nakazy, zero przyjemności. Natomiast nasi chłopcy pokazali, że jest zupełnie inaczej. Piłkarze z naszej parafii przez cały rok uczestniczyli w turniejach ministranckich. Ich celem i jednocześnie jednym z marzeń było zagranie na mistrzostwach Polski w piłce halowej. Całoroczna, ciężka praca nie poszła na marne, przyniosła oczekiwane owoce w postaci udziału w owych Mistrzostwach, które odbyły się w Radomiu w dniach 01.05.2013r. – 02.05.2013r. Dnia 30.04 wyruszyliśmy w podróż do miejsca docelowego, oprócz zawodników i opiekuna – ks. Sebastiana, razem wybrali się wierni kibice, którzy na miejscu wywołali entuzjazm w drużynach przeciwnych. Pierwszego dnia rozgrywek (1.05) rano udaliśmy się na Mszą Świętą do pobliskiej Katedry. Tu po zakończonej Eucharystii wszyscy ministranci uzyskali błogosławieństwo, którego udzielił ks. biskup Henryk Tomasik, następnie udali się na wyznaczone wcześniej hale sportowe. Niestety, okazało się, że nasze drużyny, również rozgrywają swoje mecze w dwóch różnych miejscach. Z tego powodu postanowiliśmy się rozdzielić. Ks. Sebastian wspierał dzielnie naszych gimnazjalistów, dziewczyny i reszta kibiców wspierała naszą starszą drużynę. Od pierwszych chwil rozpoczęcia rozgrywek, strefa kibica działała nienagannie. Każdy mecz wywoływał tyle emocji, że nie da się opisać. Każdy trzymał w kciuki i bacznie obserwował w jakim położeniu znajduje się piłka. Pomimo, że nasze drużyny mecze grupowe rozgrywały w różnych miejscach miasta Radom, jednak cały czas każdy był informowany o bieżącej sytuacji naszych drużyn. Pierwszego dnia, żaden z naszych zespołów nie poniósł ani jednej porażki. Były praktycznie same wygrane, gdzieś w między czasie „zaplątało się" kilka remisów. Rozgrywki grupowe zakończyły się zdobyciem pierwszego miejsca przez gimnazjalistów i drugiego przez licealistów. Dzięki temu dostaliśmy możliwość zawalczenia o pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski. Gdy po meczach pełnych wrażeń, wszyscy się spotkaliśmy, nie mogliśmy „wyjść z zachwytu", z tak fantastycznej sytuacji. Tego dnia po odpoczynku, lekkiej pomocy medycznej udaliśmy się jeszcze tylko na „galę sportu", podczas której organizatorzy przygotowali różnego rodzaju rozrywki. Drugi dzień rozgrywek rozpoczął się tak samo jak poprzedni. Nasi gimnazjaliści grali swój mecz jako jedna z pierwszych drużyn. Niestety, pierwszy z meczy zakończył się porażką 0:1 co spowodowało niemożność walki o miejsce na podium, a umożliwiło walkę o zdobycie miejsc od 9 do 16 podobna sytuacja dotyczyła licealistów. Rozgrywki tego dnia zakończyły się z następującymi wynikami: gimnazjum miejsce 9, licealiści miejsce 13. Wiele osób wątpiło wcześniej w umiejętności naszych zawodników. My jednak wiedzieliśmy co nasi koledzy potrafią, a oni przez te dwa dni pokazali swoją klasę. Jak widzimy pasja chłopaków i ich determinacja w zdobywaniu jak najlepszych wyników jest wielka. Dziękujemy wszystkim sponsorom i tym, którzy są zaangażowani w pracę z naszymi zawodnikami. I oczywiście największe podziękowania chłopakom, dzięki którym mogliśmy przeżywać te emocje i uczestniczyć w Mistrzostwach Polski „KnC" w Piłce Halowej. Paula Lach

 

zdjęcia w naszej galerii

Dodano 14/07/2014, 08:57
wakacje-z-bogiemCzas płynie jak szalony. Jeszcze całkiem niedawno z radością świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego. Za nami już pierwsze tygodnie upragnionych wakacji, czasu relaksu i odpoczynku. Jednak takie „byczenie się do góry brzuchem" nawet największego „leniwca" w końcu zanudzi. Już od pierwszych dni wakacji...
Dodano 09/06/2014, 02:49
list-biskupa-pomocniczego-henryka-ciereszkiList Biskupa Pomocniczego Henryka Ciereszkido wiernych Archidiecezji Białostockiejw uroczystość Zesłania Ducha Świętegona Jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich i 35-lecia sakry biskupiejMetropolity Białostockiego Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego   Czcigodni Bracia Kapłani, Drodzy w Chrystusie...
Dodano 27/05/2014, 03:01
majowka-scholi-24-05-2014rCzy może być coś piękniejszego, niż uśmiech dziecka? Z całą pewnością, każdy się ze mną zgodzi, że roześmiana buzia malucha, to najpiękniejszy „obrazek" na świecie. Takie przepiękne uśmiechnięte buzie to znak dziecięcej scholi parafii Krzyża Świętego w Grabówce. Dzieci każdej niedzieli dostarczają też...
Dodano 06/05/2014, 08:14
koncert-dziekczynny  W niedzielę Miłosierdzia Bożego mogliśmy być świadkami niezwykłego i bardzo ważnego, szczególnie nam Polakom wydarzenia. Tego dnia - 27.04.2014 roku Nasz Rodak Papież Jan Paweł II został ogłoszony świętym. Nie mamy żadnych wątpliwości, że ten wielki człowiek swoją postawą i postępowaniem w pełni...
Dodano 01/04/2014, 17:10
przykazania-koscielne  Uchwała nr 15/364/2014Konferencji Episkopatu Polskiz dnia 13 marca 2014 r. w sprawie zatwierdzenia IV przykazania kościelnego i promulgacji  jednolitego tekstu przykazań kościelnych po ich nowelizacji  wraz z wykładnią   Podczas 362. Zebrania Plenarnego KEP, które odbyło się w...
Dodano 27/03/2014, 16:43
jezus-chodzi-po-naszych-drogachOd tego roku rozpoczęliśmy nabożeństwa Drogi Krzyżowej w poszczególnych miejscowościach naszej Parafii. Dziękujemy za pomoc i uczestnictwo. Buduje to zawsze nasze społeczności, jest też formą publicznego wyznania wiary. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mogli razem się...
Dodano 06/03/2014, 11:00
sroda-popielcowaŚroda popielcowa rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Mimo iż, nie ma obowiązku uczestniczenia w tym dniu w liturgii, jednak kościoły „goszczą" całą rzesze wiernych. Lud Boży stara się, można by rzec za wszelką cenę, aby przybyć do świątyni i dać sobie posypać głowę popiołem. Można zadać jednak pytanie,...
Dodano 17/02/2014, 21:52
ferie-zimowe-2014W drugim tygodniu ferii dzieci z naszej parafii uczestniczyły w super zajęciach. Atrakcjom nie było końca. Wycieczki, gry i zabawy, kulig i ognisko, przejażdżka psim zaprzęgiem dostarczyły wiele radości. Wszyscy pod opieką ks. Adama bawili się doskonale. Był też czas na chwilę skupienia i...
Dodano 07/01/2014, 11:44
koncert-koledArtyści, pomysły bez liku... W taki sposób można opisać naszą Wspólnotę. Przedstawienia, koncerty... Tak prezentował się poprzedni rok. W dniu dzisiejszym w uroczystość Objawienia Pańskiego, nasi parafianie po raz kolejny, pokazali na co ich stać. Kilka miesięcy temu padł pomysł, aby zorganizować...
Dodano 08/12/2013, 09:22
geneza-genderGeneza Gender Obecnie dużo mówi się na temat „Gender” zarzuca się Kościołowi, że uwypukla ów prąd myślowy w negatywnym tego słowa znaczeniu, atakuje wolność człowieka, prawa człowieka, brutalnie wkracza w kulturę życia. Dlatego na fali owej ożywionej dyskusji wokół tego tematu warto zadać sobie trud i...
Dodano 09/10/2013, 10:06
list-episkopatu-polski-na-xxvii-niedziele-zwyklaJan Paweł II - Papież Dialogu  List Episkopatu Polski na XXVII niedzielę zwykłą zapowiadający obchody XIII Dnia Papieskiego – 13 października 2013 roku.   WstępUmiłowani w Chrystusie Panu Bracia i Siostry! Ostatnie lata pokazały, z jaką trudnością przychodzi nam prowadzenie dialogu. Zauważa...
Dodano 18/09/2013, 11:26
rodzinny-rajd-rowerowyWspaniały czas leniuchowania, powoli dobiegł końca. Jak co roku, postanowiliśmy miłym akcentem pożegnać słoneczne wakacje, równocześnie witając nowy rok szkolny. W ostatnią niedzielę wakacji przez naszych księży i mieszkańców Henrykowa został zorganizowany rajd rowerowy. Przykładem lat ubiegłych, po...
Dodano 18/09/2013, 11:24
pielgrzymka-do-krypnaW pierwszą sobotę września już po raz dwudziesty dziewiąty ruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. W pątniczym szlaku, można było spotkać wiele rodzin, które postanowiły przeżyć ten wyjątkowy czas wspólnie. Jak co roku pierwsi pielgrzymi gromadzili się pod Katedrą...
Dodano 18/09/2013, 11:22
atrakcje-parku-linowegoNie tak dawno z wielkim zadowoleniem wszyscy uczniowie rozpoczynali cudowny czas wakacji. Jednak jak to zawsze bywa, "wszystko co dobre, szybko się kończy". W tym roku, jak zawsze rozpoczęcie szkoły przyszło "wielkimi krokami", dlatego też ostatni weekend wakacji musiał być wyjątkowy. I o to postarali...
Dodano 26/08/2013, 14:16
powitanie-ks-adamaXXI niedziela zwykła roku Pańskiego 2013r. w życiu naszej wspólnoty parafialnej zapisała się bardzo ważnym wydarzeniem. Tego dnia w uroczysty sposób powitaliśmy nowego, wyczekiwanego wikariusza parafii Krzyża Świętego w Grabówce ks. Adama Anuszkiewicza. To właśnie tego "pasterza" tym razem posłał na...
Dodano 22/08/2013, 12:45
turniej-pilkarski-w-suchowoliCzy wakacje są od tego, aby „spocząć na laurach" i nic nie robić ? Nie w przypadku piłkarzy pochodzących z parafii p.w. Krzyża Świętego w Grabówce. W tym roku ksiądz proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Suchowoli Tomasz Małyszko zorganizował diecezjalny turniej piłki nożnej o puchar...

Porządek Mszy Świętych

Niedziela

godz. 9.00, 11.00,

12.30 -Msza św. dla dzieci

18.00

Dzień powszedni

godz. 7.00, 18.00

Dzień świąteczny

godz. 9.00, 18.00


DPS w Zaściankach 

Niedziela - godz.14.00

DPS w Bobrowej

Sobota - godz. 14.00

liturgia

Kalendarz parafialny

<< Październik 2014 >> 
 N  Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Galeria zdjęć

Radiomaryja radioi Radiorodzina
Religiatv tvtrwam Radioplus

charbel1

 

Album fotograficzny ks. Jana Filewicza.

Zdjęcia z pielgrzymek, uroczystości, wydarzeń,

a także ciekawe miejsca, piękne krajobrazy,

uroki natury. Warto zobaczyć!

garnek

Archidiecezja mateusz
wiara jezus
angelus opoka
gosc niedzielny deon
niedziela ekai
katolik watykan

Parafia Krzyża Świętego, 15-522 Grabówka, ul. Białostocka 76, tel.85-741-81-69   Konto bankowe parafii, Bank Spółdzielczy - 97 8060 0004 0841 8092 2000 0010